Χρήματα Φύλλο εργασίας

Συνιστάται για 1η Τάξη — Δ' Δημοτικού

Νέο φύλλο εργασίας

Χρήματα Φύλλο εργασίας

Ονομα: ____________________Ημερομηνία: ____________

Οδηγίες: Μετρώντας νομίσματα και λογαριασμούς, κάνοντας ρέστα και επίλυση προβλημάτων λέξεων με χρήματα.

20 προβλήματα

  1. Ένα μολύβι κοστίζει $14. Πόσο κοστίζουν τα 5 μολύβι;
  2. $12.5 + $8.6 = ______
  3. Ένα σημειωματάριο κοστίζει $7. Πόσο κοστίζουν τα 8 σημειωματάριο;
  4. Ένα κουλουράκι κοστίζει $10. Πόσο κοστίζουν τα 6 κουλουράκι;
  5. Ένα μολύβι κοστίζει $14. Πόσο κοστίζουν τα 7 μολύβι;
  6. Ένα κουτί χυμού κοστίζει $4. Πόσο κοστίζουν τα 9 κουτί χυμού;
  7. Ένα σημειωματάριο κοστίζει $3. Πόσο κοστίζουν τα 3 σημειωματάριο;
  8. Ένα κουλουράκι κοστίζει $12. Πόσο κοστίζουν τα 8 κουλουράκι;
  9. Ένα μολύβι κοστίζει $3. Πόσο κοστίζουν τα 8 μολύβι;
  10. Ένα κουλουράκι κοστίζει $12. Πόσο κοστίζουν τα 6 κουλουράκι;
  11. Ένα κουλουράκι κοστίζει $12. Πόσο κοστίζουν τα 7 κουλουράκι;
  12. Ένα κουτί χυμού κοστίζει $9. Πόσο κοστίζουν τα 9 κουτί χυμού;
  13. Ένα κουλουράκι κοστίζει $14. Πόσο κοστίζουν τα 8 κουλουράκι;
  14. $7 + $6 = ______
  15. $1 + $10.6 = ______
  16. Ένα κουτί χυμού κοστίζει $11. Πόσο κοστίζουν τα 7 κουτί χυμού;
  17. Ένα γόμα κοστίζει $4. Πόσο κοστίζουν τα 4 γόμα;
  18. $15.9 + $17.7 = ______
  19. Ένα αυτοκόλλητη ετικέτα κοστίζει $15. Πόσο κοστίζουν τα 6 αυτοκόλλητη ετικέτα;
  20. Ένα κουλουράκι κοστίζει $14. Πόσο κοστίζουν τα 9 κουλουράκι;
Χρήματα Φύλλο εργασίας — Δωρεάν εκτύπωση με κλειδί απάντησης | WaffleMath