Χρήματα Φύλλο εργασίας

Συνιστάται για 1η Τάξη — Δ' Δημοτικού

Νέο φύλλο εργασίας

Χρήματα Φύλλο εργασίας

Ονομα: ____________________Ημερομηνία: ____________

Οδηγίες: Μετρώντας νομίσματα και λογαριασμούς, κάνοντας ρέστα και επίλυση προβλημάτων λέξεων με χρήματα.

20 προβλήματα

  1. $18.4 + $12.3 = ______
  2. $6.6 + $3.8 = ______
  3. Ένα μολύβι κοστίζει $4. Πόσο κοστίζουν τα 4 μολύβι;
  4. Ένα κουλουράκι κοστίζει $12. Πόσο κοστίζουν τα 9 κουλουράκι;
  5. $6.3 + $13.2 = ______
  6. Ένα κουτί χυμού κοστίζει $3. Πόσο κοστίζουν τα 2 κουτί χυμού;
  7. Ένα αυτοκόλλητη ετικέτα κοστίζει $13. Πόσο κοστίζουν τα 4 αυτοκόλλητη ετικέτα;
  8. $16.6 + $13.1 = ______
  9. $12.7 + $8.5 = ______
  10. Ένα αυτοκόλλητη ετικέτα κοστίζει $12. Πόσο κοστίζουν τα 6 αυτοκόλλητη ετικέτα;
  11. $5.9 + $15.6 = ______
  12. $12.2 + $15.7 = ______
  13. Ένα μολύβι κοστίζει $5. Πόσο κοστίζουν τα 5 μολύβι;
  14. Ένα σημειωματάριο κοστίζει $10. Πόσο κοστίζουν τα 9 σημειωματάριο;
  15. Ένα μολύβι κοστίζει $10. Πόσο κοστίζουν τα 7 μολύβι;
  16. Ένα σημειωματάριο κοστίζει $8. Πόσο κοστίζουν τα 6 σημειωματάριο;
  17. Ένα κουλουράκι κοστίζει $6. Πόσο κοστίζουν τα 5 κουλουράκι;
  18. Ένα αυτοκόλλητη ετικέτα κοστίζει $7. Πόσο κοστίζουν τα 8 αυτοκόλλητη ετικέτα;
  19. Ένα κουλουράκι κοστίζει $3. Πόσο κοστίζουν τα 2 κουλουράκι;
  20. $9 + $11.1 = ______
Χρήματα Φύλλο εργασίας — Δωρεάν εκτύπωση με κλειδί απάντησης | WaffleMath